Ivana Jirásková Reality nabídka práce služby výhradní zastoupení
   Člen REALITNÍ KOMORY České Republiky

Rozhovor pro média se zakladatelkou realitní kanceláře Ivanou Jiráskovou ze dne 28.5.2015 zveřejněný v magazínu Brno

id média:: odkaz na článek v magazínu Brno pod textem

Bydlení řeší většina populace. Ať už jde o mladé lidi, kteří se chtějí osamostatnit, nebo o ty, kteří se rozhodli pro radikální životní změnu v podobě nového bydlení. Prodej a koupě nemovitosti je činnost neobvyklá. Jedná se o obchod a jako takový jej  musíte posuzovat.  Nemáte-li zkušenosti v oboru nemovitostí, pak je lépe se svěřit do péče odborníků.  Ti nám mohou pomoci k dosažení svého snu bez zbytečných starostí a komplikací.

Realitní kancelář Ivany Jiráskové

Pro představu o činnosti profesionální realitní kanceláře jsme pro Vás připravili rozhovor v podobě poutavých odpovědí na následující otázky přímo s paní Ivanou Jiráskovou, která je zakladatelkou realitní kanceláře rodinného typu. Kancelář od září 2015 spravuje její dcera Magda Březinová (Jirásková).

Můžete nám prozradit aspoň v krátkosti o sobě a Vaší realitní kanceláři?

V oblasti realit pracuji již 17 let. Před 10 lety jsem si vybudovala svoji kancelář . V posledních letech mi aktivně s chodem kanceláře pomáhá moje dcera Magda Březinová, které se chystám kancelář v nejbližší době předat. Sídlo firmy neměním, klient mne i po letech najde na stejném místě. Jsem také členkou REALITNÍ KOMORY České Republiky.Specializuji se na oblast Jižní Moravy. Nabídky i poptávky prodeje mám z Brna, okolí Brna, Břeclavi, Hustopeče, Mikulova, Pohořelic, Novomlýnských nádrží, Pálavy, Hodonína, Kyjova, Znojma a okolí, v případě zájmu klienta po celé ČR. Prodávám a pronajímám veškeré druhy nemovitostí. Rodinné domy, vily, chalupy, zemědělské usedlosti, penziony, pozemky, hotely, komerční budovy, nájemní domy a jiné. Pracuji s nabídkou i poptávkou. Nové klienty dnes získávám převážně na základě dobrých referencí a doporučení.

Co bylo podnětem pro Vaše rozhodnutí se pro práci v odvětví realit ?

Oslovila mě spolužačka, která hledala chalupu v oblasti u Novomlýnské nádrže pod Pálavou, kde žiji. Chalupu jsem jí našla a prodej jsem úspěšně zrealizovala. Pak to už šlo samo. Začali se na mě obracet zájemci o koupi nemovitostí i ti, co chtěli poradit a pomoci s prodejem. Turistický ruch v této oblasti je výhodou. Dobré reference se šíří rychle a tak jsem si začala budovat klientelu.

Co Vás motivovalo a utvrdilo v pokračování ?

Motivací pro mě byly výsledky mojí práce. V této branži je vysoká konkurence a mě oslovovalo stále více lidí, vyhledávali si mě. Je to vše o přístupu k člověku, ochotě poradit a pomoci vyřešit problém. Nemusí se vždy jednat o lukrativní nemovitosti. Navštěvovali mě lidé a radili se o své zahradě a jak to mají udělat, aby svoje nemovitosti spravedlivě rozdělili mezi potomky. To k práci patří. Je to hlavně o službě lidem. Podle toho poznáte dobrého makléře. Pokud přijede makléř a dívá se na hodinky, tvrdí Vám, jak bude jednoduché dům prodat a že kupce má hned za rohem a zajímá ho jen podpis smlouvy, raději nic nepodepisujte a najděte si jiného.

Jaké byly odezvy Vašich klientů zpočátku?

Jak jsem uvedla, od počátku byli pozitivní. To Vás dále nabíjí a motivuje.

Jaké služby nabízíte Vy klientům?

Klientům nabízím komplexní služby realitní kanceláře včetně poskytnutí součinnosti v případě hrozící nebo již navržené exekuce - výmazy exekucí, PENB, advokátní služby včetně úschovy, finanční poradenství, geodetické práce, vyhotovíme daňové přiznání a mnoho dalších služeb:

Nabídka služeb:

 • zprostředkování prodeje a pronájmu rodinných domů, bytů, pozemků, nebytových a komerčních prostor, nákup a prodej nemovitostí
 • právní servis - řešení v bezpečí právního zázemí - sepis příslušné smlouvy výhradně  prostřednictvím advokátní kanceláře, advokátní depozitní úschova peněz, ověření podpisů a listin
 • zprostředkování vyhotovení znaleckých posudků nemovitostí a  geodetických a kartografických prací ( zaměření nemovitostí, vyhotovení geometrických plánů a t d)
 • finanční poradenstvík zajištění vyřízení úvěru pro krytí pořizované nemovitosti (stavební spořitelny, hypotéky...) více v levé liště: http://www.realitninabidka.com/finance
 • výmazy exekucí - prodej nemovitosti zatížené zástavou či exekucí, poskytnutí součinnosti v případě hrozící nebo již navržené exekuce
 • pomoc při vyřizování žádostí v mnoha oblastech státní správy
 • daňové přiznání - po prodeji nemovitosti vám moje kancelář vyhotoví zdarma daňové řiznání pro Fú ( šetříme tak váš čas i peníze)
 • PENB - od1. ledna 2013 byla zavedena povinnost vlastnit PENB při prodeji a pronájmu budov a při prodeji bytových jednotek. Nabízíme Vým možnost zpracování energetického průkazu - více v samostatné sekci v levé liště
 • evidence nabídek poptávek, prezentace nabídek a poptávek na nejsledovanějších internetových realitních serverech na celém území ČR (odlazy v levé liště : Inzerujeme) a ve vývěskách na náměstích v Břeclavi, Hustopečích, Mikulově.
 • prohlídky nemovitostí dle přání zákazníka - organizace a vhodné plánování prohlídek šetří váš čas
 • spolupráci s jinými realitními kancelářemi a institucemi

Celou nabídku služeb najdete na našem webu realitní kanceláře:http://realitninabidka.com/sluzby

Jaké příběhy klientů Vaše práce časem přinesla?

Za tu dobu mám příběhů spousty. Každý prodej je spojen s příběhem.

Při práci se dovídám celé životní osudy, řeší se složité rodinné vztahy a hodně věcí vyplouvá na povrch. Důležité je mít pozitivní přístup k lidem. Vyslechnout je a pomoci situaci vyřešit. Za ta léta se snažím si jejich strasti nebrat osobně, nestresovat se a mít nadhled. Nakonec se vždy najde řešení. Dobrý příběh je ten, když je spokojen prodávající i kupující. Pak mám i já dobrý pocit a radost ze zasloužené provize.

Jsou i smutné příběhy, například když lidé jsou nuceni prodat svoji nemovitost z důvodů exekučních rozhodnutí. Spousta klientů přichází do realitní kanceláře až v okamžiku, kdy na nemovitosti vázne i několik exekucí. Tyto případy také řešíme a nabízíme jim služby, které jsou uvedeny výše, popřípadě na našich webových stránkách, kde naleznete naší ucelenou nabídku.

Rozšiřujete své vědomosti a zájmy?

Ano, vzdělávat se musíte stále. Práce realitního makléře je poměrně náročná. Je nezbytné stále sledovat změny v legislativě, sledovat ekonomiku a realitní trh. Obecně se zajímat o dění kolem.

Bez čeho se neobejdete?

Musíte mít nadhled, víru v úspěch, být pracovití, vytrvalí, důležité je také vzdělání v této oblasti a za každých okolností být pozitivní.

Kam směřujete, co dalšího očekáváte?

Očekávám, že se změní některé předsudky a důvěra vůči realitním makléřům a kancelářím. Že připravovaný nový zákon o realitním podnikání svým zněním vyřadí nepoctivce a zůstanou slušní makléři, ti s praxí a zkušenostmi a ti noví budou odborně i osobně způsobilí. Ocenila bych také to, že připravovaný zákon poskytne licenci makléřům, kteří prokazatelně pracují poctivě v oblasti realit více jak 10let. Ti by si to zasloužili, protože jsou již prověřeni a mají obrovské zkušenosti. Makléře vždy prověří čas.

Doporučujete mít smlouvu jen s jednou kanceláří ?

Za ta léta se mi to osvědčilo. Umožňuje mi tak pracovat více s klientem a věnovat se na plno zakázce a jeho požadavkům. Vím, že jsem jediný prodejce a vynaložené finanční prostředky se mi vrátí, proto do zakázky investuji maximálně času i financí. Takovému klientovi poskytnu vždy nadstandardní služby. Navíc dnes mají všechny realitní kanceláře stejné možnosti inzerce a také inzerují na stejných serverech. Exkluzivita je také jistota před nekalými praktikami různých nepoctivců. Víte, kdo nemovitost prodává, za jakých podmínek. Jsou stanovena jasná pravidla obchodu. Pokud nemovitost nabízí více kanceláří, nemovitost je nabízena v inzercích za různé ceny a prodávající se mnohdy ani nedoví, co se s takovou nemovitostí na trhu děje. Do takové nabídky žádná realitní kancelář neinvestuje více prostředků, protože nemá zaručeno, že právě ona nemovitost prodá.

Více o exkluzivitě : http://realitninabidka.com/vyhradnizastoupeni

Pracuji s jedním až dvěma realitními makléři. Pracovní doba je otevřená i přes víkendy, po 20.hodině jsem se naučila telefonické hovory nepřijímat. Zavolám následující den zpět po 9 hodině ranní. Vždy se snažím vyhovět časovým potřebám klientům při prohlídkách a jednáních. Spolupracuji s realitními kancelářemi, které mám za ta léta prověřené a je mezi námi maximální důvěra. Pokud mne klient osloví s tím, že chce prodat svoji nemovitost, dohodneme si schůzku. Tu považuji za prioritní.

Nabízím služby advokátní kanceláře, se kterou mám letitou spolupráci a jsem s ní maximálně spokojená. Další služby najdete také v nabídce http://realitninabidka.com/sluzby

Jaké máte zájmy a koníčky, jak trávíte volný čas?

Koníčkem číslo jedna je moje vnučka a má rodina. Zajímám se o přírodu, bylinky, kameny a vše s tím spojené. Je to moje celoživotní hobby. S dcerou jsme si vybudovali malý e-shop, který je naším koníčkem, radostí a mým odpočinkem. V našem obchůdku pro radost nabízíme dárky, dekorace a polodrahokamy pro léčení těla i duše.

 

Jste do něj srdečně zváni: http://www.studiomagdaeshop.cz/

 

Finanční poradenství

Každopádně svět financí v oblasti nemovitostí je pro laika poměrně složitý. Zájemci o koupi nemovitosti často ani netuší, jaké produkty a jaké možnosti financování jednotlivé banky a finanční ústavy právě nabízí. Finanční služby patří k neodmyslitelné části každé profesionální společnosti, která poskytuje servis v oblasti realit. Realitní kancelář Ivany Jiráskové poskytuje finanční poradenství, které k jejím službám neodmyslitelně patří.

V oblasti finančních služeb tato kancelář úzce spolupracuje s nezávislými finančními poradci. Nabízené služby naleznete na webových stránkách realitní kanceláře Ivany Jiráskové: http://realitninabidka.com/finance.

Doporučujeme prodej či koupi bez rizika

V případě, že chcete prodávat či kupovat nemovitost bez zbytečných starostí a komplikací, je vhodné se obrátit na osvědčenou realitní kancelář s profesionálya se spokojenými klienty. Doporučujeme Realitní kancelář paní Ivany Jiráskové, která Vám může pomoci v oblasti Jížní Moravy, Brna a okolí, Břeclavi, Hustopeče, Mikulova, Pohořelic, Novomlýnských nádrží, Pálavy, Hodonína, Kyjova, Znojma či okolí. Kontaktovat se můžete  tel. Čísle:776 073 311, nebo 776 193 760. V případě dotazu je možné využít také emailovou adresu: reality@realitninabidka.com, kde Vám poradí, pomůžou a dovedou Vás k vysněnému domovu či vytouženému cíli.

                                                                                                                                                                                                                                         rozhovor ze dne 28.5.2015.

foto se zvětší kliknutím

http://www.magazinbrno.cz/sluzby.219/prodej-a-pronajem-nemovitosti-s-realitni-kancelari-brno-venkov-a-jihomoravsky-kraj.24174.html